Наша історія
Історія комбінату бере свій початок 4 серпня 1934 року, коли був отриманий перший чавун в доменній печі №1.
В подальшому починається поетапне введення в дію промислових об'єктів і виробничих потужностей:
20 серпня 1939 р. – отримана перша плавка бессемерівської сталі.
31 березня 1949 р. – задута доменна піч №1.
12 серпня 1956 р. – введений в експлуатацію безперервний дрібносортовий стан 250-1.
28 лютого 1957 р. – відбулося гаряче випробування блюмінга 1250-1.
12 квітня 1957 р. – введений в експлуатацію безперервний чотирьохнитковий дротяний стан 250-1.
25 грудня 1957 р. – на введеному в експлуатацію 35-тонному конвертері отримана перша післявоєнна криворізька сталь. Завод став підприємством з повним металургійним циклом.
18 березня 1958 р. – запущена перша черга стану блюмінга 1150.
31 грудня 1960 р. – почала працювати 600-тонна мартенівська піч №1.
1964 р. – введений в дію блюмінг 1300-2.
1968 р. – створено управління головного механіка.
1968 р. – створено управління залізничного транспорту металургійного виробництва.
8 липня 1972 р. – у мартенівському цеху став до ладу перший двохванний сталеплавильний агрегат.
30 грудня 1974 р. – задута наймогутніша в світі доменна піч №9 корисним об'ємом 5000 метрів кубічних. Разом з нею почала роботу ТЕЦ №3.
1996 р. – почалась реструктуризація комбінату. Новокриворізький гірничо-збагачувальний комбінат увійшов до складу Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату «Криворіжсталь» на правах його структурного підрозділу, створений агропромисловий комплекс.
1997 р. – до комбінату приєднано коксохімічний завод.
2001 р. – на базі окремих виробничих потужностей рудоуправління ім. Кірова утворено шахтоуправління з підземного видобутку руди, як окремий підрозділ комбінату «Криворіжсталь».
З того часу комбінат – інтегроване металургійне підприємство з повним циклом, до складу якого входять: шахтоуправління з підземного видобутку руди, гірничо-збагачувальний комплекс, коксохімічне виробництво, металургійне виробництво.
2004 р. – підприємство носить назву ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат».
2005 р. – входить до складу компанії «Міттал Стіл», а з 2007 – до складу корпорації «АрселорМіттал».
Червень 2007 р. – на загальних зборах акціонерів було ухвалено рішення змінити назву підприємства з ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг» на ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
11 серпня 2008 р. – після проведення капітального ремонту з реконструкцією була задута доменна піч №8 корисним об'ємом 2700 м³.
14 травня 2009 р. – у зв'язку з форс-мажором компанія «АрселорМіттал Дуйзбург ГмбХ» та Фонд Державного майна України уклали Договір про внесення змін до Договору купівлі-продажу. Згідно договору 1 жовтня 2008 р. було визначено датою виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), підтверджених Торгово-промисловою палатою України. Згідно з Додатковою угодою до Договору купівлі-продажу від 14 травня 2009 р. компанія «АрселорМіттал Дуйзбург ГмбХ» протягом дії форс-мажорних обставин призупинила виконання деяких інвестиційних зобов'язань. При цьому загальний термін виконання таких зобов'язань продовжився відповідно до умов Додаткової угоди.
2 червня 2010 р. – початок будівництва першої машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ).
21 квітня 2011 р. – під час загальних зборів акціонерів прийнято рішення змінити назву підприємства на Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг».
3 жовтня 2011 р. – «АрселорМіттал Дуїзбург ГмбХ» (акціонер ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») і Фонд державного майна України підписали Договір про внесення змін до Договору купівлі-продажу пакету акцій ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь». Незважаючи на той факт, що економічні показники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та світової металургійної галузі дозволяли відстрочення деяких інвестзобов'язань відповідно до Договору купівлі-продажу, «АрселорМіттал Дуїзбург» добровільно вийшов з обставин форс-мажору, дія яких припинилася 31 грудня 2011 р. Відповідно, з 1 січня 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжило виконання зобов'язань згідно умов підписаної угоди.
Жовтень 2011 р. – завершено будівництво першої в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» машини безперервного лиття заготовок – одного з ключових інвестиційних проектів згідно з Договором купівлі-продажу підприємства.
Березень 2012 р. – Фонд державного майна України підтвердив виконання ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» своїх інвестиційних зобов'язань у соціальній сфері відповідно до Договору купівлі-продажу підприємства.
Лютий 2013 р. – продуктивність машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) відділення безперервного розливання сталі конвертерного цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищила 100 тис. т заготовки за підсумками роботи в січні 2013 р. Досягнення цього виробничого показника забезпечило вихід обладнання у відділенні безперервного розливання на планову потужність в 1 млн. 200 тис. т на рік сталевої заготовки квадратного перетину 150х150 мм.
23 липня 2015 р. – введена в експлуатацію після реконструкції з впровадженням природоохоронних заходів доменна піч №6. Капітальний ремонт І розряду доменної печі №6 став одним з ключових проектів інвестиційної програми.
12 жовтня 2016 р. – пуск комплексу з приготування та вдування пиловугільного палива в доменну піч №9.
27 лютого 2017 р. – на підприємстві розпочали гарячі випробування на новій коксовій батареї №6, за новітньою технологією трамбування шахти – першої у своєму роді в Україні.
21 лютого 2017 р. – розпочато будівництво нового відділення безперервної розливки сталі (ВБРС) №2. Компанія інвестувала в будівництво нового виробничого об’єкту понад 72 млн. $. Потужність нової машини безперервного лиття заготовок складає 1,3 млн тонн на рік.
27 грудня 2017 р. – завершено будівництво першої черги хвостосховища «Центральне» - спеціальної гідротехнічної споруди, призначеної для складування порожньої руди та відходів збагачення. Проект реалізований в рамках інвестиційної програми підприємства з модернізації виробництва та зниження навантаження на навколишнє середовище.
3 травня 2018 р. – на підприємстві розпочали гарячі випробування на новій коксовій батареї № 5.
11 липня 2019 р. – розпочались гарячі випробування нової двопозиційної установки піч-ківш і машини безперервного лиття заготовок № 3 (МБЛЗ-3).
3 жовтня 2019 р. – «АрселорМіттал Кривий Ріг» приступив до гарячих випробувань дрібносортного стану № 250-4, у реконструкцію якого інвестовано понад 50 млн доларів. Частина коштів витрачена на придбання обладнання італійської компанії Danieli.
27 грудня 2019 р. – у другій половині грудня прокатники приступили до гарячих випробувань нової лінії виробництва арматури зі шпулерним намотуванням на дрібносортному стані № 250-4.
17 лютого 2020 р. – стартували гарячі випробування нової двопозиційної установки піч-ківш і машини безперервного лиття заготовок № 2 (МБЛЗ-2). Паралельно підприємство виводить на проектну потужність машину безперервного лиття заготовок № 3 (МБЛЗ-3).
Березень 2020 року – компанія зупиняє роботу двохванного сталеплавильного агрегату № 6. Вивід з експлуатації ДСПА-6 знаменує закриття мартенівського цеху підприємства.
17 березня 2020 р. – «АрселорМіттал Кривий Ріг» подав Повідомлення до Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо початку реалізації підготовчого етапу будівництва нового відвала «Степовий-2». У цьому відвалі передбачається складування окисленої руди, що разом з магнетитовою видобувається у кар'єрі № 3 підприємства.
14 травня 2020 р. – на підприємстві зупинили роботу дільниці № 1 цеху блюмінг. В рамках Стратегії сталого розвитку компанія поетапно відмовляється від застарілих технологій, забезпечуючи оновлення виробничих потужностей з впровадженням природоохоронних проектів.
25 червня 2020 г. – «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснив першу поставку свого арматурного прокату для будівництва моста через р. Дніпро у Запоріжжі.
10 вересня 2020 р. – стартував проект будівництва сучасного виробничого об'єкта – фабрики огрудкування, робота якої дозволить вивести з експлуатації два діючих аглоцеха підприємства. Укладено договір на створення проекту та постачання обладнання для будівництва фабрики огрудкування з керівництвом компанії Sinosteel (Китай).
8 жовтня 2020 р. – відбулася урочиста церемонія закладки першого каменю нової фабрики огрудкування.
21 жовтня 2020 р. – у Кривому Розі презентували 3D-проект сучасного онкоцентру - діагностичного та лікувального медичного закладу. «АрселорМіттал Кривий Ріг» став ключовим інвестором проекту будівництва нового онкоцентру в місті.
14 квітня 2021 р. – Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо підписали Меморандум для реалізації нових інвестиційних проектів. Компанія планує інвестувати близько 1 мільярда доларів США в нові проекти з екомодернізації та розвитку виробництва.
20 травня 2021 р. – презентовано освітній проект «Нова фабрика» з підготовки металургів майбутнього – працівників фабрики огрудкування. Для цієї фабрики компанія вирішила підготувати 300 металургів нової формації, і робить це спільно з двома криворізькими університетами: Криворізьким національним університетом і Державним університетом економіки і технологій. Із ними, а також із Міністерством освіти і науки України, «АрселорМіттал Кривий Ріг» уклав меморандум про нову бакалаврську програму.
Липень 2021 р. – компанія розпочала комплексну реконструкцію доменної печі № 9 (вартість проекту – 270 млн доларів). Після оновлення загальний обсяг викидів пилу на «дев’ятці» суттєво знизиться завдяки новій системі аспірації та сучасній газоочистці. Проекти реконструкції ДП-9 і будівництво фабрики огрудкування є ключовими в інвестпрограмі підприємства з оновлення виробництва та екомодернізації.
15 грудня 2021 р. – AirProducts підписала угоду на будівництво найбільш сучасної повітророздільної установки (ПРУ) у Кривому Розі в рамках спільного підприємства (СП) з ArcelorMittal – ТОВ «Кривий Ріг Промислові Гази» (KRIG). СП буде володіти, а AirProducts – керуватиме новим об’єктом. Проект здійснюватимуть за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, і його фахівці слідкуватимуть за дотриманням екологічних стандартів.
Березень 2022 р. – через повномасштабну війну в Україні «АрселорМіттал Кривий Ріг» скоротив роботу до технічного мінімуму, щоб упоратися з нестачею основної сировини.
10 квітня 2022 р. - рестарт виробництва розпочався з повернення до роботи доменної печі №6. Перед тим компанія забезпечила поставки вугілля та інших матеріалів і повністю перебудувала логістику.
З липня 2022 р. – переважна частина колективу, включно з менеджментом та працівниками-іноземцями, працює на 2/3 навантаження.
Жовтень 2022 р. – розпочато процес виведення з експлуатації найстарших коксових батарей №№1 та 2. Після зупинки роботи цих батарей викиди забруднюючих речовин від коксохімічного виробництва зменшаться на 37%.
Січень 2023 р. - «АрселорМіттал Кривий Ріг» виводить з експлуатації свою найстаршу агломераційну фабрику, яка раніше забезпечувала агломератом доменний цех №1 на рівні 8000 тонн на добу. Замість чотирьох аглоцехів на підприємстві залишаться в роботі три плюс рудний двір аглофабрики метвиробництва, де формуватимуть рудну суміш для виробничих процесів.