null

Для визначення рівня виробничого травматизму ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує об'єктивний показник - коефіцієнт частоти нещасних випадків (Кч). Показник використовується для вимірювання рівня виробничого травматизму та відстеження динаміки нещасних випадків на підприємстві за певний період часу. Це більш коректний підхід у порівнянні з використанням абсолютних показників травматизму (кількість травм), оскільки кожне промислове підприємство має свої особливості, що впливають на показники травматизму при порівняльному аналізі: чисельність працівників, складність виробничих процесів, рівень зносу обладнання та ін.

За підсумками 2021 року підприємства АрселорМіттал в Україні («АрселорМіттал Кривий Ріг», СК «Нікмет-термінал», «АрселорМіттал Берислав», підрядні організації) за коефіцієнтом частоти виробничого травматизму займає 7-е місце серед 13 країн присутності компанії АрселорМіттал (для порівняння обрано країни з найбільшою кількістю відпрацьованих людино-годин - від 16 млн.).

Коефіцієнт виробничого травматизму на 1 млн. відпрацьованих людино-годин за результатами 2021 року склав 0,84.

При цьому коефіцієнт виробничого травматизму на 1000 працівників із власним персоналом за підсумками 2021 року склав 1,98. Кількість таких нещасних випадків склала 37 (в порівнянні з 26 у 2020 році).

Програма «Прагнення до нуля» залишається основним пріоритетом для підприємств компанії АрселорМіттал по всьому світу. Головна мета цього проекту - звести до нуля кількість нещасних випадків на виробництві.

Протягом 2021 року на виробничих об'єктах підприємства зареєстровано 48 нещасних випадків із втратою робочих днів (власний персонал та співробітники підрядних організацій), з них 3 - зі смертельними наслідками (два - працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і один - працівник підрядної організації).

Більшість травм сталося з організаційних причин - через невиконання вимог інструкцій з охорони праці робітниками.

Більшість травм на виробництві у 2021 році відбулись внаслідок таких видів подій:

  • падіння постраждалих;
  • падіння, обвалення предметів, матеріалів, породи і ґрунту;
  • дія обладнання та деталей, що рухаються, розлітаються та обертаються;
  • дія підвищених температур та події на транспорті.